Coffe right

Alkaliczna woda, co to jest?

Alkaliczna woda, co to jest, dlaczego warto pić, dla kogo jest dobra taka woda?

Smak prawdziwej natury – właściwości wody alkaicznej

 

Od pewnego czasu dużą popularnością cieszy się woda alkaiczna. Powstaje w wyniku elektrolizy wody. Czym się charakteryzuje? I jak z jej dodatkiem smakuje herbata zielona? Przekonajmy się.

 

Kilka słów o wodzie alkaicznej

Woda alkaiczna zaliczana jest do grona wód pitnych, które charakteryzują się bardzo wysokim stężeniem pH, w porównaniu do innych wód mineralnych. Ten rodzaj cieczy ma pH wyższe niż 7 i jest roztworem zasadowym. Stąd właśnie często mówi się o wodzie alkaicznej, że jest wodą zasadową. Dla porównania, chemicznie czysta woda ma pH bliskie 7, czyli jest roztworem neutralnym. Natomiast woda, której pH wynosi mniej niż 7 jest roztworem kwaśnym.

 

Każda woda alkaiczna, jaka dostępna jest na rynku ma bardzo wysoki wskaźnik pH. Niektóre rodzaje mogą pochwalić się wartością 9,2 pH. Ponadto charakteryzują się wysokim poziomem mineralizacji. Mają unikalny poziom nasycenia CO2, a ich poziom twardości jest na najlepszym poziomie.

 

Wpływ pH na zdrowie

Woda alkaiczna jest tak polecana wszystkim, ponieważ ma wysoki wskaźnik pH. Ma to bardzo duże znaczenie dla naszego zdrowia. Jeżeli herbata english breakfast zostanie przygotowana z wody o takich parametrach, utrzymasz prawidłowy bilans kwasowo-zasadowy w swoim organizmie. Wpłynie to pozytywnie na funkcjonowanie mięśni oraz układu pokarmowego. Ponadto, pijąc taką wodę, poprawisz swoje samopoczucie oraz witalność. Lepiej zamienić standardową wodę, którą wykorzystujesz do przygotowywania herbaty darjeeling na wodę alkaiczną, która ma tak wspaniały wpływ na zdrowie.

 

Nie myśl, że woda alkaiczna ma jakieś cudowne właściwości. Wszystko oparte jest o struktury chemiczne zachodzące w naszym organizmie.

 

Dobro prosto z natury

Jesteś miłośnikiem zdrowych napojów? Uważasz, że najlepsza herbata to taka, która została wykonana w naturalnym procesie produkcji, przy wykorzystaniu najlepszych gatunków liści? Zgadzamy się z tym w stu procentach. Pamiętaj jednak, że zielona herbata nie będzie miała tak pozytywnego wpływu na Twoje zdrowie, jeżeli nie będziesz zaparzał jej wysokiej jakości wodą. Wybieraj wodę alkaiczną, która nie jest ani fizycznie ani chemicznie modyfikowana. Pochodzi prosto z natury, w czym tkwi jej wyjątkowa moc. Jest to produkt unikatowy, tak samo jak herbaty Ronnefeldt.

 

Występuje niewiele naturalnych ujść wody alkaicznej na świecie. W Polsce, ten rodzaj wody wydobywany jest m.in. w okolicach Brzozowa, na Podkarpaciu. Najbardziej znanymi na świecie wodami alkaicznymi są te, które pochodzą z Islandii oraz Włoch.

 

Jakie właściwości ma woda alkaiczna?

Woda alkaiczna ma wiele cudownych właściwości, które będą miały znakomity wpływ na zdrowie. Pijąc ją wraz z herbatą Gunpowder poprawisz swoje samopoczucie oraz wzmocnisz siły witalne. Dodasz sobie energii i zapobiegniesz chronicznemu zmęczeniu. Masz problemy ze snem? Ta woda pomoże to rozwiązać. Wreszcie będziesz się wysypiać każdej nocy, bez żadnych dodatkowych wspomagaczy.

 

Pijąc wodę alkaiczną, zwiększasz przyswajalność składników odżywczych w organizmie. Z Twojego organizmu będą skutecznie usuwane toksyny i wszelkie zanieczyszczenia. Pobudzony zostanie proces przemiany materii, co wpłynie pozytywnie na redukcję masy ciała.

 

Woda alkaiczna świetnie nawadnia. Przeciwdziała starzeniu się komórek, a także wpływ na poprawę funkcjonowania mięśni. Zwiększa także libido oraz wzmacnia odporność. Wpływa także pozytywnie na parametry krwi. Przeciwdziała chorobom nerek, układu krążenia oraz układu pokarmowego.

 

Gdzie można kupić wodę alkaiczną?

Podobnie jak Ronnefeldt tea, tak i woda alkaiczna to produkty, które można kupić przez Internet. Bez problemu zamówisz je ze stron dystrybutorów. Ponadto, oczywiście produkty te dostępne są w ekskluzywnych sklepach stacjonarnych, oferujących wysokiej jakości produkty.

 

Jak samodzielnie wykonać wodę alkaiczną?

Choć samodzielnie nie uda się stworzyć wyjątkowej herbaty Earl Grey, mamy sposób, który pomoże w przygotowaniu wody alkaicznej. Wystarczy wykorzystać 2 litry wody z kranu, która będzie przefiltrowana lub przegotowana. Należy dodać do niej jedną łyżkę soli himalajskiej lub kamiennej. Do tego należy dodać cytrynę pokrojoną w plasterki. Tak przygotowany roztwór należy pozostawić pod przykryciem na 12-24 godziny. Po upływie tego czasu, woda alkaiczna będzie gotowa do picia.

 

 

Dodaj komentarz