Coffe right

Kawa w saszetkach Senseo

Czym jest sytem parzenia kawy w saszetkach Senseo?

Postaramy się tutaj opowiedzieć o historii tego systemu.

System kawy w saszetkach senseo czyli parzenie kawy w saszetkach tzw. padsach został stworzony w 2001 roku przez firmę Philips i Douwe Egberts. Początkowo zagościł w krajach beneluxu i dalej Francja Niemcy Austria Dania Wielka Brytania Stany Zjednoczone aż po Australie. Kawa do senseo zyskiwała coraz większą popularność i jak szczyci się Philps do 2005 roku sprzedano 10 milionów ekspresów philips senseo a do 2008 roku było to już ponad 20 milionów urządzeń i miliardy saszetek z kawą douwe egberts.

W 2008 roku wprowadzono model Senseo latte select z pojemnikiem na mleko dzięki temu urządzeniu można przygotować kawę cappuccino, cafe latte i latte macchiato.

Rok 2009 i kolejny nowy model ekspresu na saszetki Philips senseo Quadrante z pojemnikiem odchylanym z boku oraz o większej pojemności wody i możliwością regulacji podstawki pod filiżanki.

Do dnia dzisiejszego praktycznie w każdym domu w holandii jest ekspres na saszetki.

Firma Douwe egberts cały czas poszerza swó asortyment.

Najbardziej popularne jednak są kawy Mild Regular Dark i Extra Dark , są też kawy bezkofeinowe Decafe.

Kawy smakowe Rio Sevilla Vienna oraz kawy specjalne z ziaren arabiki jak Brazil Black Espresso Kenia oraz kilka rodzajów cappuccino jak cappuccino karmelowe cappuccino czekoladowe i caffe latte.

Dzisiaj już nie tylko Douwe Egberts produkuje kawy w saszetkach ale każdy liczący się producent i dzięki temu nawet najbardziej wybredny klient znajdzie kawę do senseo odpowiednią dla siebie czy to będzie douwe egberts czy też jacobs,lavazza,segafredo,melitta,tchibo,dallmayr,carte noire, alberto darboven,movenpick.

Wielu producentów produkuje tzw megapaki duże opakowania kawy zazwyczaj pakowane po 100 saszetek kawy z czego każda jest dodatkowo osobno zapakowana.

Podsumowując system senseo to wygoda,jakość,świeżość,łatość przyrządzenia kawy, oszczędność energii i estetyka no i oczywiście bardzo atrakcyjna cena kawy która zaczyna się od 40 groszy za saszetkę.

Dodaj komentarz