Coffe right

Mojito kawowe

Kawowe mojito

Lato w pełni, czasem jest już tak gorąco, że ciężko wytrzymać bez czegoś orzeźwiającego, zimnego do picia. W takie gorące dni polecamy kawowe mojito. Oto przepis:

-espresso
-1gałka lodów cytrynowych (może być sorbet)
-20ml mleka
-2 ćwiartki limonki
-5 listków mięty
-kruszony lód

Przygotowanie:
Do dzbanuszka dajemy lody cytrynowe i wlewamy świeżo zaparzone espresso i dodajemy mleko mieszamy do momentu aż lody się rozpuszczą a espresso schłodzi. W szklance (typu old fashioned) rozgniatamy limonę wraz z miętą i zasypujemy kruszonym lodem (3/4poj. szklanki) całość dokładnie mieszamy. Lody wraz z espresso wlewamy do szklanki na kruszony lód i również dokładnie mieszamy. Dekorujemy przed podaniem miętą i limonką.

Przepis Elżbiety Citak – dwukrotnej Mistrzyni Polski Coffee In Good Spirits 2011 i 2012. Coffee Proficiency – polecamy kawy z tej palarni w naszym sklepie – kliknij, aby spróbować.

Dodaj komentarz

Zapisz się na Newsletter

Zapoznałem się i akceptuję Regulamin Sklepu oraz Politykę Prywatności Sklepu.

Wyrażam zgodę na wykorzystanie przez serwis caffegaleria.pl podanego przeze mnie adresu e-mail, w oparciu o art. 23. ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych (tekst jednolity: Dz.U. z 2002 r. nr 101, poz. 926 ze zm.) w celach marketingowych.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera.

ZAPIS NA NEWSLETTER
facebook